Отборът на Витоша Бистрица загуби от Славия с минималното 0:1 в двубой от 14-тия кръг на efbet Лига. Георги Йомов донесе победата на "белите" в 52-ата минута след фрапантна грешка на вратаря на Витоша Християн Василев. Тимът на Златомир Загорчич беше по-дейният тим на терена, създеде сериозен брой положения и заслужено стигна до трите точки, макар и след малко доза късмет. "Бистришките тигри" не се предадоха и се бориха докрая, като има две, три добри положения да стигнат до равенството, но за съжаление отново не успяха. Това бе шеста поредна загуба за футболистите на Енгибар Енгибаров, които продължават да са на дъното в класирането с едва 3 точки.

За Славия пък това е четвърта поредна победа в елита, като "белите" вече заемат 5-ата позиция с актив от 22 точки.

Lap.bg
28 снимки

Първата по-интересна ситуация дойде в петата минута, когато капитанът на Славия Галин Иванов напредна в половината на съперника и подаде към Христо Попадийн, който центрира опасно вратарят на Витоша Християн Василев се намеси решително и улови.

Славчо Шоколаров нанесе първия изстрел по посока на една от двете врати в 22-ата минута. Той опита изстрел от границата на наказателното поле, но високо над вратата.

В 42-ата минута Галин Иванов опита изстрел към вратата на вратаря Василев, но Кристиян Кочилов застана на пътя на топката и блокира опита.

Две минути след това домакините удариха греда. Григор Долапчиев и Четин Садула си размениха подавания на десния фланг. Топката стигна до Мартин Станкев, който опита центриране, но вместо топката придоби различна траектория и се отби в гредата на Георги Георгиев.

Четири минути след подновяването на втората част Славия пропусна най-добрата възможност до момента в мача. Янис Карабельов стреля към вратата на Витоша от близко разстояние след подаване на Георги Йомов, но вратаря Християн Василев спаси.

В 52-ата минута гостите поведоха след доста куриозен гол на Георги Йомов и ужасна грешка на вратаря на Витоша Християн Василев. Стражът опита да изрита върната към него топка, но вместо това уцели крака на Йомов, след което топката влетя право във вратата на „тигрите“.

В 59-ата минута Радослав Кирилов опита изстрел, който обаче беше много неточно.

Пет минути по-късно Христо Попадийн засече с глава центриране на Галин Иванов, но не успя да уцели вратата.

В 74-ата минута домакините пропуснаха златен шанс да изравнят. Георги Купенов скочи най-високо след центриране от ъглов удар, но не успя да засече топката във вратата от чудесна позиция.

В 80-ата минута топката стигна до Григор Долапчиев след недобро изчистване от страна на Петър Патев, но нападателят стреля високо в аут.

В първата минута на добавеното време Галин Иванов изпълни добре един пряк свободен удар, но  Християн Василев изби. Топката обаче попадна в Илиан Мицански, но бившият национал не успя да преодолее вратаря, който блокира и неговия удар.

ВИТОША БИСТРИЦА – СЛАВИЯ 0:1

0:1 Георги Йомов 52'

Стартови състави на двата отбора:

ВИТОША БИСТРИЦА (4-2-3-1): 1. Християн Василев, 2. Тодор Гочев, 5. Венцислав Бонев, 6. Румен Гьонов, 7. Кристиян Кочилов, 10. Георги Амзин, 14. Четин Садула (к), 24. Георги Купенов, 80. Лъчезар Котев, 45. Григор Долапчиев, 88. Мартин Станкев

Старши треньор: Енгибар Енгибаров

СЛАВИЯ (4-2-3-1): 13. Георги Георгиев, 4. Петър Патев, 15. Емил Виячки, 38. Милен Гамаков, 83. Христо Попадийн, 35. Георги Йомов, 8. Славчо Шоколаров, 10. Янис Карабельов, 14. Дарко Тасевски, 33. Галин Иванов (к), 11. Радослав Кирилов

Старши треньор: Златомир Загорчич

Главен съдия: Станислав Тодоров, град Шумен

Стадион: „Витоша“, град Бистрица