Историческа първа победа постигна Берое срещу Витоша в последен мач от 9-ия кръг на efbet Лига. В досегашните два мача между двата отбора в Стара Загора -тимът от Бистрица записа равенство 0:0 и победа 1:0.

Трите точки за Берое донесе резервата Зоран Йосипович с попадение в 86-ата минута. Той вкара с активното съдействие на халфа на Витоша Георги Амзин, който отклони към него топката след центриране  на Георги Минчев от фаул.

През целия мач домакините задаваха ритъма на мача, но така и не успяха да намерят верния път към вратата на Витоша цели 85 минути.

Още в първите 10 минути пред Мартин Камбуров се откриха две добри възможности, но ветеранът показа неточен мерник. Пропуск направи и съотборникът му Вандерсон в 16-ата минута след отличен пас на най-активният на терена Педро Еуженио. Съществен принос за нулевото равенство преди почивката имаше вратарят  на Витоша Християн Василев. В 30-ата минута той спаси фаул на Камбуров, а 5 минути по-късно изби удар с глава отново на Камбуров.

Да отключат вратата на Витоша пробваха още Александър Цветков, Вандерсон, Ибрахима Конте и Педро Еуженио, но без успех.  Активът на гостите през първата част се изчерпи с един точен удар на Атанас Кабов в 8-ата минута, но вратарят Перниш не е затруднен.

След почивката картината на терена не се промени. Домакините не се умориха да преследват гола, но топката не влизаше във вратата на гостите. Веднъж и напречната греда спаси тима от Бистрица след страхотен удар на Камбуров от фаул. Усетил, че не е неговият ден, треньорът на Берое Александър Томаш го извади от игра и пусна Зоран Йосипович. Педро Еуженио и Вандерсон направиха нови пропуски преди да дойде скъпоценният гол на Йосипович.

СЪСТАВИТЕ

БЕРОЕ (4-3-3): Душан Перниш - Юлиан Ненов, Георги Ангелов, Ерол Алкан, Александър Василев - Александър Цветков, Карлос Охене, Ибрахима Конте - Педро Еуженио, Вандерсон Виана, Мартин Камбуров
Треньор Александър Томаш

ВИТОША (4-2-3-1): Християн Василев - Тодор Гочев, Евгени Зюмбулев, Венцислав Бонев, Румен Гьонов - Лъчезар Котев, Георги Амзин, Четин Садула, Емил Гъргоров, Атанас Кабов -  Илия Димитров