Етър победи Витоша с 2:0 в мач от 15-ия кръг и по този начин перифразира шопската поговорка, според която „от Витоша по-високо нема“. Оказва се точно обратното, защото за тези 15 кръга новакът не прави друго, освен да доказва, че във футбола от Витоша по-ниско „нема“.

Мачът бе изпълнен със спорни моменти, включително първия гол, две ситуации за дузпа, все в наказателното поле на гостите.

След този мач и преди паузата в първенството Етър излезе 11-и с 15 точки, спирайки серия от осем срещи без победа. Витоша остава твърдо последен, все още без победа в елита и със само две точки.

Голмайсторът Сашо Александров: Всичко зависи от нас

Първото положение възникна пред вратата на гостите. Яни Пехливанов с глава пропусна отблизо да вкара и да даде преднина на Етър в 12-ата минута.

Малко по-късно Александър Александров поиска дузпа за Етър. Румен Гьонов докосна с ръка топката в пеналта, но съдията посочи само корнер.

Етър поведе със страхотен топовен удар на Александър Александров. Попадението в 28-ата минута бе красиво, но преди това авторът на гола бе в голяма засада, която не бе маркирана.

Костадин Ангелов: Пак тези елементарни грешки...

Но „виолетовите“ определено бяха по-активният тим на терена и доминираха през първото полувреме.

Етър продължи да натиска и след почивката. Нов гол за Етър, сега на Иван Петков, правилно не бе зачетен заради очевидна засада.

Спорните ситуации продължиха с докосване на топката от Йордан Върбанов в пеналта на Витоша, докато бе паднал. Владимир Вълков отново не отсъди дузпа, като прецени, че играта е неволна.

Иван Вутов: Етър показа изключително желание за победа

В 66-ата минута Румен Руменов получи топка на чиста позиция, но се забави много и пропусна да вкара втори гол за Етър.

По-добрата игра на великотърновци доведе и до втори гол, макар че това стана след грешка първо на защитника Йордан Върбанов, а сетне и на излезлия необосновано напред вратар Михаил Иванов. От тези грешки се възползва Самб Бадара и в 71-ата минута резултатът набъбна на 2:0.