Отборът на Ботев Враца надви Витоша Бистрица в гостуването на стадион “Витоша“ с резултат 2:0. Головете за отбора на Сашо Ангелов отблязаха Даниел Генов в 17-та минута и Илия Миланов в 54-та.  Домакините, от своя страна, се отчетоха две греди на Мартин Станкев в 77-та минута и на Теофилус Коурупис в третата минута на добавеното време.

34 снимки

Първият шанс в двубоя дойде за гостите от Враца още в 4-та минута. Петър Атанасов спечели фаул на около 35 метра от вратата на домакините. След центрирането Илия Миланов засече топката, но тя профуча над вратата на Кристиян Кацарев.

Само 2 минути по-късно дойде ново сериозно положение за врачани. Изключително активният Петър Атанасов се справи с двама зашитници отляво и върна топката на границата на наказателното поле, където Мирослав Будинов отправи хубав шут. Той обаче мина на сантиметри покрай страничния стълб на вратата на Витоша.

Натискът на Ботев Враца все пак даде резултат сравнително скоро след това. В 17-та минута Даниел Генов намери пространство в дясната част нанаказателното поле на домакините, обърна се и отправи чудесно пласиран шут в десния ъгъл на Кацарев. По този начин той даде аванса на своя отбор.

До края на полувремето темпото на двубоя се понижи, като преобладаваха нарушения и притежание на топката на безпасни позиции. Цели трима футболисти на Витоша Бистрица си изкараха официални предупреждения, сред които Григор Долапчиев, Георги Амзин и Румен Гьонов.

В началото на второто полувреме гостите от Враца окончателно убиха интригата в двубоя. В 54-та Ботев получи възможност да изпълни свободен удар отляво на вратата на Витоша. Симеон Мечев пласира отлично центриране, което беше майсторски засечено от централния защитник Илия Миланов. По този начин резултатът беше покачен на 2:0 за гостите.

До края на двубоя темпото на двубоя спадна. Двата отбора наглед доиграваха двубоя. Все пак в 77-та минута дойде и най-сериозното положение пред вратата на Ботев Враца. Активният Мартин Станкев намери пространство и шутира от около 25 метра, но силният му удар срещна страничния стълб на Красимир Костов и Ботев.

В самият край на срещата, в 93-та минута Теофилос Коурупис уцели нова греда от пряк свободен удар. При добавката Георги Амзин пък направи фрапантен пропуск от няколко метра фронтално пред вратата.

По този начин Ботев Враца записа първа победа в елита за този сезон след загубата от Берое в първия кръг. За Витоша пък това беше втора поредна загуба, след инфарктния двубой със Славия на “Овча Купел“.

Витоша - Ботев Враца 0:2

0:1 - Даниел Генов - 17-та минута

0:2 - Илия Миланов - 54-та минута

Съставите на двата отбора:

Витоша Бистрица: Кристиян Кацарев, Кристиан Узунов, Венцислав Бонев, Румен Гьонов, Георги Амзин, Четин Садула, Теофилос Коуроупис, Георги Купенов, Григор Долапчиев, Лъчезар Котев, Мартин Станкев;

Ботев Враца: Красимир Костов, Андреас Васев, Апостол Попов, Венцислав Керчев, Валери Домовчийски, Даниел Генов, Илия Миланов, Мирослав Будинов, Петър Атанасов, Симеон Мечев, Христо Златински;