Септември приема Витоша Бистрица в битката на новаците от 12-ия кръг на Първа лига. И ако с годините Локо - Славия беше определяно за "малкото столично дерби" в сянката на Левски - ЦСКА, то тази битка можем да определим като "най-малкото дерби на столицата".

Не пропускайте да проследите първото издание на двубоя на ниво Първа лига на живо в понеделник от 17:30 часа по DIEMA SPORT, на GONG PLAY и минута по минута на Gong.bg.

Гостите от Бистрица все още нямат победа от началото на сезона и имат спечелени едва 2 точки от възможни 33. Старши треньорът на Витоша Костадин Ангелов все още не може да разчита на нападателя Георги Долапчиев, който се възстановява от контузия.

Септември загуби седем от първите си десет мача в първенството, включително пет от шестте си домакинства дотук. Столичани ще търсят задължителна победа, за да не се откъснат прекалено от от 12-ия Дунав, който в момента се намират пред тях в класирането само с 2 точки (9).

Главен съдия на мача на Националния стадион „Васил Левски” ще бъде Владимир Вълков.