Новакът в Първа лига Царско село започна с успех същинската част от подготовката си за своя исторически първи сезон в елита на България. Футболистите на Никола Спасов победиха с минималното 1:0 втородивизионния Струмска слава в първата си контрола.

Единственото попадение в проверката реализира голмайсторът на тима Георги Минчев в 15-ата минута. Най-резултатният футболист във втория ешелон миналия сезон се разписа след удар в глава.

Отново той, пет минути преди края на първата част, можеше да удвои, след като остана сам срещу вратаря. Защитник на радомирци обаче го настигна и изби в последния момент.

Приятно впечатление през първите 45 минути, в които Царско село бе определено по-добрият отбор, направи каращият проби централен защитник Густаво Роса.

С добри изяви се отличи и привлеченият от Монтана Сергей Георгиев.

Струмска слава, от своя страна, рядко минаваше центъра, като така и не успя да стигне до сериозна голова ситуация пред Иван Чворович.

През втората част темпото на игра значително спадна, като с голяма "заслуга" за това бе горещината. Въпреки това Царско село продължи да бъде по-активният отбор. Макар че момчетата на Никола Спасов владееха инициативата, радомирци можеха да изравнят по малко щастлив начин резултата четвърт час преди края. Мартин Димитров и Реян Даскалов не се разбраха, вратарят излезе да пресрещне топката, а бранителят - да му я връща с глава. За техен късмет тя излезе в ъглов удар на сантиметри от дясната греда.

Царско село: 1. Чворович, 14. В. Минев, 25. Й. Минев, 17. Даскалов, 2. Роса, 3. Нанителамино, 6. Георгиев, 21. Манев, 22. Георгиев, 5. Диков, 10. Минчев
Резерви: 12. Димитров, 4. Марков, 26. Хашев, 44. Папазов, 89. Диас, Кацаров, Балджийски, 9. Кристофър, 11. Коста, 13. Булбва
Старши-треньор: Никола Спасов

Струмска слава: 12. Петков, 2. Николов, 5. Костов, 23. Агоп, 11. Ачков, 15. Евгениев, 10. Христов, 8. Янев, 7. Тасев, 16. Давид, 89. Матадос
Резерви: 20. Паскалев, 14. Митков, 19. Младенов, 33. Динев, 6. Стефанов, 77. Тодоров, 22. Тунгаров
Старши-треньор: Владимир Димитров