Локомотив Сф допусна сериозна домакинска издънка и падна от борещия се за спасение Струмска слава с 0:1. Локо Сф остава трети с 38 точки, но се отдалечава от върха, а е притискан и за участие на баражите.

Още в 3-ата минута изненадващо Струмска слава поведе. Кристиан Тасев успя да измъкне топката от Александър Горанов и под плонжа на Кацарев откри за гостите – 0:1.

Локомотив пробва да отвърне бързо, но стигна до изгодна ситуация чак в 18-ата минута, когато удар с глава на Том се оказа неточен.

В 27-ата минута Струмска слава се размина със стопроцентов втори гол. Вратарят Кацарев успя леко да чукне топката, изстреляна отблизо от Мицаков и тя излезе до гредата в корнер.

В 31-ата минута вратарят на гостите Гарсия изби в корнер силен удар на Том.

В 40-ата минута Илия Димитров изскочи сам срещу вратаря на Струмска слава, финтира го и не можа да насочи топката във вратата.

В края на първото полувреме Илия Димитров се пребори за една топка по фланга и я върна към Николай Цветков, чийто удар обаче се оказа неточен.

В 46-ата минута Том стреля с глава след центриране на Здравко Димитров, но остана леко под топката и тя излезе на сантиметри в аут. В 52-ата и Контохристос повтори същото упражнение пред радомирската врата.

В 64-ата минута удар на Илия Димитров бе блокиран от защитник. В 75-ата минута Николай Цветков стреля с глава, но право в ръцете на вратаря на гостите Гарсия.

В 78-ата минута Мартин Станкев намери страничния стълб, но не и вратата на радомирци.

Натискът на Локо Сф до края продължи да бъде безплоден, въпреки че топката влезе веднъж във вратата на гостите, но преди тов бе маркирана засада.

ЛОКО СФ – СТРУМСКА СЛАВА 0:1

0:1 Кристиян Тасев 3

ЛОКО СФ: 1 Кристиян Кацарев, 13 Стоян Предев /62-Исмаел Тайдер/, 15 Александър Горанов, 23 Емил Виячки, 21 Христос Контохристос, 6 Владимир Семерджиев, 7 Александър Александров /62-Мартин Станкев/, 33 Том, 9 Илия Димитров, 18 Николай Цветков, 20 Здравко Димитров /Резерви: 92 Андреа Ефремов, 3 Константинос Манолас, 14 Иво Иванов, 8 Исмаел Тайдер, 10 Илиян Стефанов, 11 Алекс Боримиров, 77 Мартин Станкев / Треньор – Младен Додич

СТРУМСКА СЛАВА: 12 Карлос Гарсия, 15 Калоян Евгениев, 6 Димитър Петков, 5 Мартин Костов, 20 Ангел Маджиров /82-Антон Тунгаров/, 77 Виктор Мицаков /50-Ерик Иванов/, 16 Ивайло Стоянов, 23 Любомир Танев, 9 Стоян Георгиев /58-Александър Аспарухов/, 2 Борислав Николов, 7 Кристиан Тасев /Резерви: 1 Радослав Костадинов, 10 Ерик Иванов, 22 Антон Тунгаров, 8 Тодор Зюмбюлев, 19 Христо Младенов, 15 Окечуко Обаси, 11 Александър Аспарухов/ Треньор – Димитър Димитров