Отборът на Поморие постигна първа победа в тазгодишния шампионат, надвивайки Литекс с 2:1 във втория ешелон. Срещата се игра на стадиона в Несебър, където имаше интересно ВИП-присъствие на трибуните. Там бяха кметът на Община Поморие Иван Алексиев, вицепрезидентът на БФС Павел Колев, както и бившият национален селекционер Ивайло Петев.

През първата част играта на домакините не спореше особено, като те допуснаха гостите от Ловеч да поведат чрез попадение с глава на Тафраджийски.

През II-та част поморийци излязаха и стигнаха до пълен обрат. В 52-ата минута Орачев изравни след бърза комбинация и находчива намеса от негова страна. 13 минути по-късно при една бърза атака на домакините Любомир Божинов получи отличен пас от Живко Петков и вкара победния гол в срещата .До края на мача тимът на Поморие владееше играта и не позволи промяна в статуквото на терена. Краен резултат 2:1 за Поморие.

Следваща среща възпитаниците на Радослав Боянов гостуват наПирин в Благоевград на 11.08. /събота/ от 20:00 часа.