Септември София победи Марица с 3:1 в мач от 11-ия кръг на Втора лига. С успеха столичани си върнаха аванса на върха във временното класиране. Отборът на Красимир Балъков вече има 27 точки, докато вторият Монтана е с 24. За пловдивчани загубата беше четвърта поредна, като тимът заема 12-о място с 13 точки.

Марица излезе напред в резултата още във 2-ата минута, когато се разписа Станислав Маламов. В 37-ата минута Асен Георгиев възстанови равенството след удар с глава след центриране от корнер.

Септември постигна пълен обрат малко преди почивката, когато точен беше Йордан Йорданов.

В 64-ата минута крайният резултат оформи Димитър Костадинов с удар от средна дистанция. Малко преди това Свилен Щерев от състава на гостите беше изгонен.