Лудогорец победи Локомотив Горна Оряховица с 3:0 в последната си контрола преди старта на пролетния дял в първенството на Първа лига. Мачът се игра пред солидно количество фенове на клубната база в Разград.

През първото полувреме Лудогорец имаше пълно превъзходство, като пропуски направиха Клаудиу Кешеру и Вандерсон. Голът във вратата на Евгени Александров падна минута преди почивката, когато румънският нападател се разписа след асистенция на Вандерсон.

В първите минути на втората част в игра за Лудогорец се появиха Адриан Попа и Драгош Григоре, които заеха местата съответно на Джоди Лукоки и Рафаел Форстър.

В 54-ата минута шампионите стигнаха до втори гол. Моци намери Марселиньо в наказателното поле на Локомотив и бразилецът с български паспорт заби красиво попадение. Двамата бяха замесении при третия гол във вратата на гостите от Горна Оряховица в 85-ата минута. Моци стреля от воле, като заелият добра позиция в малкото наказателно поле Марселиньо отклони топката покрай вратаря Александров за крайното 3:0.

Следващия петък Лудогорец гостува на Верея в мач от XXI кръг на Първа лига. Двубоят започва в 17:30 часа.

Лудогорец - Локомотив Горна Оряховица 3:0