Претендентът за влизане в Първа лига, тимът на Монтана постигна минимална победа над финансово закъсалия отбор на Черноморец Балчик. На стадион „Огоста” домакините се наложиха с минималното 1:0, а гола за ценния успех бе дело на Димитър Илиев три минути преди почивката.

Възпитаниците на старши треньора Ферарио Спасов показаха, че са по-солидният тим на терена и съвсем заслужено се поздравиха с трите точки. Въпреки това обаче, гостите от Балчик, които бяха напуснати от няколко класни футболисти през зимната пауза, не се предаде и показа характер.

Тимът на Георги Иванов дори не успя да проведе пълноценна подготовка, но все пак се противопостави на един от водачите в групата.

Със спечелените три точки Монтана се доближи на четири от лидера Царско село, който обаче е с мач по-малко. Столичани приемат Несебър в своя двубой от кръга утре.