В зрелищен двубой от втория кръг на Втора лига Монтана съкруши съпротивата на Нефтохимик с 4:2. Гостите от Бургас откриха резултата в 7-ата минута, когато Парашкевов се разписа и изведе тимът от Бургас напред.

Монтана пропусна дузпа в 11-ата минута, когато Атанас Илиев беше фаулиран в наказателното поле на съперника, но пропусна наказателния удар, който беше спасен с вещина от вратаря на гостите. В 18-ата минута Живко Петков удвои преднината на Нефтохимик.

Монтана отвърна подобаващо като изравни резултата до почивката с попадения на Айтов в 36-ата и 44-ата минута.

През втората част Атанас Илиев се реваншира за пропуска си от бялата точка и се разписа в 48-ата минута. Точка на спора сложи Йордан Йорданов с гол в 61-ата минута.

С този успех Монтана излезе начело в класирането с актив от 4 точки, но от два мача, а Нефтохимик е на 3-ото място с 3.