Левски и втородивизионният Витоша Бистрица приключиха при резултат 1:1 в контролна среща на тренировъчен терен №2 на "Георги Аспарухов". "Тигрите" откриха чрез Венци Бонев в 16-ата минута, а Борислав Цонев изравни от дузпа едва в 90-ата минута. Въпреки надмощието на "сините" през целия мач, те не съумяха да отбележат създадените шансове. Паулиньо сътвори един от най-големите пропуски в двубоя, а Борислав Цонев бе най-активният от домакините и най-често фаулиран.

Каращите проби Алекс Петков и Клаудио Тавареш, както и Атанас Курдов взеха участие, като най-деен от тримата бе португалецът.

Антон Узунов
61 снимки

Още в първата минута Паулиньо отправи удар по посока на вратата, но той отиде в аут.

В 12-ата минута Цонев центрира на втора греда от свободен удар и Деян Иванов засече с глава, но по лош начин и опасността бързо премина.

В 15-ата минута Стаматов центрира към Галчев в наказателното поле, но вторият не успя да се възползва от ситуацията.

В следващата минута Венци Бонев бе изпуснат при центриране от корнер и с десния крак откри резултата в полза на гостите.

24-та минута. Тавареш е фаулиран в близост до аутлинията. Боби Цонев центрира и след разбъркване в наказателното, топката попадна у Паулиньо, чийто изстрел обаче бе блокиран.

120 секунди след това Насиру проби чудесно по десния фланг и нахлу в пеналтерията, намери Паулиньо в центъра, който обаче направи фрапантен пропуск от близка дистанция.

Нов пряк свободен удар за "сините". Цонев изсипва топката, но тя попада в ръцете на Галев.

В 35-ата минута най-активният за Левски Борислав Цонев получи подаване на дясното крило, навлезе навътре и стреля с левия крак, но стражът на Витоша улови.

41-ва минута. Още един фаул за столичани, след като Старокин е спрян по непозволен начин. Цонев изпраща топката на втора греда, но Галев отново е над всички.

Комбинация между Стаматов, Паулиньо и Цонев на левия фланг завърши с атрактивен удар на последния в ръцете на Валентин Галев. Това бе и финалното докосване на топката за първото полувреме.

В 53-ата минута на двубоя Левски стига до първия си ъглов удар. Цонев центрира отлично, но никой негов съотборник не се бе позиционирал правилно, за да засече.

В 67-ата минута Кочилов спечели корнер. След неговото изпълнение и лошо изчистване на топката, тя попадна у Сила, чийто шут с вътрешен фалц мина над вратата.

При следващата атака на "сините" Насиру овладя добре, но не успя да продължи офанзивата, тъй като топката му бе избита в корнер. Той обаче не доведе до нищо опасно.

В 73-ата минута Живко Атанасов подаде към Насиру, който мигновено пробва късмета си, но мерникът му изневери, удряйки гредата.

75-та минута. Галчев застана зад топката и изпълни отдясно свободен удар, Атанасов засече с глава и изравни резултата, но Ивайло Ненков отсъди нарушение в атака.

5 минути преди края на редовното време и нов свободен удар за Левски, този път отляво. Борислав Цонев центрира на втора греда, но нито Алекс Петков, нито Паулиньо успяха да я засекат и тя излиза в аут.

В последната минута домакините спечелиха дузпа, след като Насиру навлезе отдясно в наказателното поле, но бе фаулиран от Седула в гръб и реферът посочи бялата точка. С отговорността се нагърби Борислав Цонев, който изпълни по безпощаден начин в десния край на Донков за 1:1.

ЛЕВСКИ – ВИТОША 1:1