Левски спечели последната от трите си контроли в международната пауза. „Сините“ надвиха с 4:0 втородивизионния Витоша Бистрица. Преди да изиграят днешната проверка с „тигрите“, вековниците записаха победа над Ботев Враца с 3:1 и загуба с 1:2 от Марица Пловдив.

Рикардиньо откри от дузпа на един от помощните терени на „Герена“ в края на първото полувреме. Вторият гол също бе дело на бразилец – Уелтън се разписа в средата на втората част.

Между 73-ата и 76-ата минута Левски оформи категоричния си успех. Първо Слави Паскалев си вкара автогол в опита си да изчисти центриране на Роналдо, а три минути след това Ивелин Попов вкара от близко разстояние за 4:0.

За столичния гранд предстои софийско дерби с Локомотив, а за отборът от Бистрица гостуване в Радомир на Струмска слава.

start-photo.bg
44 снимки

Първата интересна ситуация в срещата дойде след десетина минути игра. Роналдо се озова на добра позиция, но стреля в лявата греда. Още десетина минути по-късно Ивелин Попов имаше шанс да обстрелва вратата на "тигрите" от фал, но прати топката високо над вратата. В следващата атака Уелтън овладя центриране отдясно, но се провали при обработката на топката и не успя да нанесе удар от 6-7 метра разстояние.

В 26-ата минута Левски удари още една греда. Рикардиньо залъга опонент на дъгата и стреля ниско, топката мина през ръцете на Калоян Петков и се отби в десния страничен стълб. Уелтън също пробва мерника си отдалеч, но неточно. 60 секунди след удара си отдалеч бразилецът излезе сам срещу Петков, но не намери вратата с по-слабия си ляв крак.

LAP.bg
27 снимки

Осем минути преди края на частта Уелтън и Рикардиньо комбинираха, като нападателят излезе на стрелкова позиция и опита да завърши технично, но намери мрежата от външната страна. В следващата минута вековниците създадоха още две възможности за гол. Първо Петков отрази фалцов изстрел на Уелтън, а при центриране няколко секунди след това спаси и удар с глава на Рикардиньо. Зимното попълнение на Левски пробва и още един шут, ала и той бе париран от вратаря на бистричани.

Уелтън не спря да снове по левия фланг и в 43-ата минута сам си създаде положение, но опита да завърши с тъй наречения "боц", което му изигра лоша шега.

В самия край на първата част удар на Ивелин Попов бе блокиран с ръка от бранител на Витоша, след което бе отсъдена дузпа. Зад топката застана Рикардиньо, който реализира в центъра на вратата за 1:0.

Втората част започна точно както завърши първата - с положение за Левски. Роналдо обаче направи чудовищен пропуск, след като от броени метри стреля право в тялото на вратаря на Витоша. Само три минути трябваха на Левски да създаде и следващото си положение. Галчев бе изведен сам срещу Петков, но от малък ъгъл опита пас, а не удар, а на около метър от голлинията Рикардиньо не успя да засече.

В 54-ата минута Ивелин Попов намери място за стрелба в наказателното. Шутът на 10-ката бе блокиран, а при добавката Рикардиньо стреля високо.

Левски удвои своя аванс в средата на втората част и на практика уби интригата в мача. Уелтън изскочи зад отбраната на "тигрите", преодоля технично вратаря Петков, прехвърляйки го и с глава направи 2:0.

В 73-ата минута Левски стигна до "класическа" преднина - Роналдо избяга от отбраната на Витоша и опита успоредно на малкия пеналт подаване, което не стигна до своя адресат, защото Слави Паскалев прати кълбото в собствената си врата за 3:0.

"Сините" набързо отбелязаха и гол №4. Рикардиньо се пребори с бранител на гостите и опита удар, прехвърлил вратаря, а там някъде изскочи Ивелин Попов, който направи 4:0 от няколко метра.

FT  Левски - Витоша Бистрица 4:0

1:0 Рикардиньо 45+1` (д)

2:0 Уелтън 66`

3:0 Слави Паскалев 73` (автг.)

4:0 Ивелин Попов 76`

Левски: 13. Николай Михайлов, 5. Келиан Ван Дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 22. Патрик-Габриел Галчев, 6. Вендерсон Цунами, 20. Асен Чандъров, 8. Андриан Краев, 10. Ивелин Попов, 17. Уелтон, 18. Роналдо, 9. Рикардиньо

Резерви: 99. Иван Андонов, 31. Дейвид Михалев, 71. Антоан Стоянов, 16. Преслав Бачев, 24. Борислав Рупанов, 34. Александър Божилов, 21. Марио Дадаков, 3. Димитър Щерев, 4. Георги Коричков,19. Димитър Андонов, 41. Мартин Тодорски, 7. Антон Иванов, 14. Калоян Петков, 42. Никола Бандев, 11. Калоян Стрински, 13. Кристиян Красимиров

Треньор: Станимир Стоилов

Витоша: 25. Калоян Петков, 22. Красимир Панчев, 27. Слави Паскалев, 88. Давид Ганчев, 10. Георги Амзин, 77. Цветомир Вачев, 18. Станислав Петров, 94. Кирил Янакиев, 41. Деян Христов, 11. Стивън Славков, 24. Кристиян Димитров

Резерви: 1. Борис Груев, 6. Теодор Димитров, 14. Милорад Игнатов, 16. Мартин Фотиров, 20. Любомир Сарафски, 17. Ростислав Захариев, 19. Деян Иванов, 21. Александър Стоилов, 96. Александър Сергиев, 4. Иво Харизанов, 7. Кристиян Кочилов