ЦСКА не се затрудни с Витоша Бистрица и ги разгроми с 4:0 в двубой от 12-ия кръг на efbet Лига. Тони Уот откри резултата още в 4-ата минута с първия точен удар. Раул Албентоса удвои в 19-ата минута, а Криситян Малинов направи резултата класически в 39-ата минута. В 74-ата минута и Евандро записа името си сред голмайсторите. "Червените" доминираха през целия двубой и изпуснаха още доста добри положения, за да направят победата си още по-изразителна, като Вив Соломон-Отабор удари и гредата в 52-ата минута.

Lap.bg
14 снимки

ЦСКА поведе още в първия точен удар в мача. В 4-ата минута Греъм Кери напредна по фланга и отправи диагонален изстрел от 20-тина метра. Вратарят на Витоша Кристиан Кацарев първоначално успя да спаси, но след това отбитата топка стигна до Тони Уот, който отблизо отбеляза за 1:0.

Домакините можеха бързо да вкарат и втори гол. В 10-ата минута Раул Албентоса стреля след центриране от корнер, но шутът му с десния крак премина над напречната греда.

ЦСКА продължи да търси нов гол и само четири минути по-късно "червените" изпуснаха нова възможност. Брадли Мазику проби и центрира по земя за Али Соу. Гамбиецът стреля от 12-нита метра, но Кацарев успя да избие удара в ъглов удар.

В 19-ата минута ЦСКА вкара и второ попадение. Греъм Кери центрира от корнер, а Раул Албентоса скочи най-високо и вкара с глава - 2:0.

В 39-ата минута резултатът стана класически. Защитата на Витоша не се справи с едно центриране и Вив Соломон-Отабор върна топката в наказателното поле. Тя стигна до Кристиян Малинов и той без забавяне разстреля Кацарев за 3:0.

Две минути по-късно „червените“ пропуснаха нова възможност за гол. Тони Уот изведе с пета Али Соу очи в очи срещу Кристиан Кацарев, но нападателят стреля покрай лявата греда.

120 секунди след началото на второто полувреме ЦСКА нов шанс за гол. Тони Уот отне топката, напредна и подаде на Рубен Пинто, който остана сам срещу вратаря Кацаров и стреля, но стражът изби в ъглов удар.

ЦСКА удари греда в 52-ата минута. Вив Соломон-Отабор опита да центрира към Али Соу, но топката придоби такава траектория, че удари напречната греда на Кацарев.

Първата ситуация за Витоша дойде чак в 54-ата минута. Резервата Теофилос Курупис стреля от фаул, но Бусато изби. Веднага след това Кочилов опита изстрел, но след рикошет в играч на домакините топката излезе в корнер.

В 65-ата минута Рубен Пинто стреля опасно към вратата на Витоша, но Кацарев спаси акробатично.

Домакините отбелязаха и четвърти гол в 74-ата минута. Евандро получи подаване в наказателното поле и стреля. Зюмбулев опита да избие, но докосна леко топката и тя премина покрай Кацарев, който не успя да изчисти.

В 77-та минута официален дебют за ЦСКА направи нападателят Томи Юрич. Той замени Тони Уот.

ЦСКА - ВИТОША 4:0

1:0 Тони Уот 4'

2:0 Раул Албентоса 19'

3:0 Кристиян Малинов 39'

4:0 Евандро 74'

Стартови състави на двата отбора:

ЦСКА (4-4-2): 13. Густаво Бусато, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 25. Раул Албентоса, 11. Петър Занев (к), 8. Греъм Кери, 14. Вив Соломон-Отабор, 15. Кристиян Малинов, 16. Жанио Бикел, 9. Тони Уот, 22. Али Соу

Старши треньор: Добромир Митов

Витоша (4-2-3-1): 33. Кристиян Кацарев, 2. Тодор Гочев, 3. Евгени Зюмбулев, 5. Венцислав Бонев, 6. Румен Гьонов, 7. Кристиян Кочилов, 10. Георги Амзин, 11. Даниел Кутев, 14. Четин Садула (к), 80. Лъчезар Котев, 93. Атанас Кабов