Витоша Бистрица записа първа победа през сезона, след като надигра гостуващия Царско село с 3:2 в мач от 8-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за „тигрите" отбелязаха Илия Димитров (14), Емил Гъргоров (51 д.), Четин Садула (84), докато за „царете" се разписа Уесли Ната (64), а Румен Гьонов (37) си отбеляза автогол. Ната пък бе изгонен в 72-та минута, след като получи втори жълт картон.

Витоша поведе в резултата още преди да са изминали 15 минути. Юношата на Левски Илия Димитров бе изведен зад защитата и не сбърка останал очи в очи с Мартин Димитров не сбърка. До края на първата част Царско село изравни. Антон Карачанаков изпълни пряк свободен удар и Румен Гьонов имаше нещастието да си отбележи автогол.

В началото на втората част Витоша получи право да изпълни дузпа след нарушение в наказателното поле срещу Атанас Кабов. Емил Гаргоров вкара, макар че вратарят докосна топката при удара от бялата точка. Гостите обаче отново успяха да изравнят чрез страхотен удар на Уесли Ната, отбил с в гредата. Малко по-късно обаче Ната бе изгонен за втори жълт картон.

С човек повече Витоша в крайна сметка стигна до успеха след гол на своя капитан Четин Садула шест минути преди края на редовното време. Така Витоша записа първи три точки в шампионата, докато Царско село остава с осем.