Отборът на Витоша Бистрица записа първата си победа през сезон 2019/20 в родната efbet Лига. Това стана чак в осмия кръг, след като бистричани имаха седем поредни победи, но успехът с 3:2 над Царско село сложи точка на негативната си серия. На три пъти „тигрите” излизаха напред в резултата, след като Илия Димитров откри в 14-ата, но Антон Карачанаков изравни в 37-ата. Емил Гъргоров реализира дузпа в 50-ата, а четвърт час по-късно Уесли Ната вкара страхотен гол, правейки 2:2, но в 72-ата минута получи втори жълт картон и бе изгонен.

В 84-ата обаче капитанът на Витоша Четин Садула сложи точка на спора, след като реализира петия гол в мача.

Мачът стартира с размяна на удари между двата отбора, като първо Евгени Зюмбулев стреля с глава в 11-ата, но без грижи за Мартин Димитров. Секунди по-късно Родни Антуи също опита късмета си, но без успех.

В 14-ата минута домакините създадоха чудесно нападение с едно докосване, а Гъргоров „хвърли” топката зад защитата на „царете” за Димитров, който с прехвърлящ удар даде аванс на домакините – 1:0.

В 37-ата минута Антон Карачанаков отправи удар от свободен удар, а Румен Гьонов отклони топката, правейки безпомощен да се намеси вратарят Християн Василев.

Очаквайте подробности!

Домакините все още са в търсене на първа точка през настоящия сезон след досегашните 7 загуби. Все пак в предишния кръг момчетата на Енгибар Енгибаров показаха много позитивни знаци при гостуването на Ботев Пловдив. Треньорът на "тигрите" ще се надява това да се прехвърли и в двубоя срещу Царско село.

В състава на Витоша единствената неяснота е около участието на Лъчезар Котев, който попадна в полезрението на Ботев Пловдив.

Царско село, от своя страна, се намира на крилете на вдъхновението, след като спечеленото домакинство срещу Берое в седмия кръг. "Царете" са в серия от 3 двубоя без загуба и ще се надяват да затвърдят добрите впечатлния.

Ето ги съставите на двата тима:

Витоша Бистрица: Християн Василев, Тодор Гочев, Евгени Зюмбулев, Венцислав Бонев, Румен Гьонов, Илия Димитров, Георги Амзин, Четин Садула, Емил Гъргоров, Лъчезар Котев, Атанас Кабов,

Царско село: Мартин Димитров, Божидар Кацарев, Густаво Карбонери, Йордан Минев, Родни Антуи, Антонио Георгиев, Серкан Юсеин, Веселин Минев, Уесли Ната, Антон Карачанаков, Георги Минчев