Отборът на Ботев Гълъбово елиминира елитния Витоша Бистрица в двубой от осминафиналите за Купата на България с 2:1 след обрат.

Домакините се оказаха в ролята на догонващи в началото на втората част след попадението на Атанас Кабов. Двубоят вървеше към успех на гостуващия състав, когато на сцената се появи атакуващият футболист на Ботев Ерай Карадайъ. 24-годишният българин от турски произход, играещ под наем от Арда, първо изравни резултата в 80-та минута, а десет по-късно реализира второто си попадение, с което донесе и победата на своя тим.

Така Ботев Гълъбово продължава към фазата на 1/4-финалите. По-рано през деня за последните осем се класира и шампионът на България Лудогорец, който надигра в столицата лидера във Втора лига Септември с класическото 3:0. /БГНЕС