Елитният Витоша Бистрица продължи към 1/8-финалите за Купата на България, след като излезе победител срещу втородивизионния Ботев Гълъбово с 9:8 след дузпи, а в редовното време срещата завърши 0:0.

„Бистришките тигри” завършиха 120-минутната драма на стадион "Енергитик" в Гълъбово с девет човека, след като получиха два червени картона, като изгонените бяха Кристиян Кочилов и Лъчезар Котев. Ботев нацели гредата през второто полувреме.

Драмата при дузпите пък започна с точно попадение на Даниел Кутев, а Свилен Щерев изравни за отбора от Гълъбово. Всички играчи от двата тима се изредиха, като дойде ред на вратаря на Витоша Николай Георгиев да стреля и той бе точен, за да направи 9:8. Последва да стреля стража на Ботев Гълъбово Павел Колев, но ударът му се спря в напречната греда и по този начин Витоша излезе победител.

Ботев Гълъбово - Витоша Бистрица 0:0 (8:9 след дузпи)