Ветераните на Витоша Бистрица спечелиха Градското първенство на София след победа с 1:0 над Славия. Мачът мина през истинска драма, след като в последната минута на редовното време "белите" можеха да изравнят. Иван Редовски обаче пропусна отсъдената дузпа.

Бившият премиер на България Бойко Борисов игра цял мач, като основно се подвизаваше като централен нападател, но през второто се премести на новата си любима позиция – ляво крило. Борисов и Витоша Бистрица имат заедно шест шампионски титли при ветераните, а сега са се устремили към седми трофей.

Преди срещата и двата отбора имаха по четири победи в първите си четири мача. И логично срещата в 5-ия кръг между тях имаше характера на финал. Така с днешната победа Витоша (Бистрица) събра 15 точки и печели групата, а Славия е на 2-о място с 12. Следват в класирането ЦСКА 1948, Житен, Нови Искър и Требич.

Първото полувреме премина при поделено надмощие, като и двата отбора имаха по две добри атаки. Но 2 минути след началото на втората част бистришките тигри откриха резултата чрез Николай Николов. Георги Пеев проби от дясно и центрира остро, а от 12-13 метра Николов засече топката в мрежата.

8 минути по-късно Христо Йовов пропусна от малкото наказателно поле, а преди това и Петър Димитров и Иван Редовски изпуснаха възможности за Славия. В 67-ата минута атака на Бистрица на три пъти можеха да вкарат, като последователно Борислав Георгиев-Бобъра, Бойко Борисов и Николай Николов стреляха, но без късмет.

В последните минути Славия упражни сериозен натиск и след два добри удара на Петър Димитров, се стигна и до дузпа в последната минута. Пак Петър Димитров проби от ляво и беше подкосен в наказателното поле от Велизар Андонов-Джуджето. Мощният таран Иван Редовски застана зад топката и стреля много силно, но вратарят Димчо Митов спаси.

"Труден мач срещу много силен съперник", заяви след мача доволният Борисов.

С днешната победа Витоша (Бистрица) се класира за зоналните квалификации на първенството за ветерани. Те чакат жребия, където ще разберат кой измежду победителите в останалите региони в Югозападна България ще им се падне в елиминациите, които ще се играят през пролетта.

Състави:

Витоша (Бистрица): Димчо Митов, Николай Христозов , Велизар Андонов, Йордан Върбанов, Венцислав Бонев, Николай Николов, Христо Йовов, Светослав Петров, Георги Пеев, Бойко Борисов, Николай Божов (Борислав Георгиев, Йордан Стоилов, Костадин Николов, Росен Василев)

Славия: Радостин Станев, Михаил Захариев, Йордан Петков, Стоян Ацаров, Кирил Джоров, Ели Маркес, Самет Ашимов, Илия Илиев, Любомир Божанков, Атанас Киров, Тодор Колев (Ивайло Семерджиев, Ангел Стойков, Мартин Керчев, Петър Димитров, Димитър Мутафов, Валентин Ванов, Иван Редовски)

Главен съдия: Александър Вангелов