Ботев Пловдив и Витоша Бистрица завършиха наравно 1:1 в контролна среща помежду си на базата в Коматево.

Проверката бе предпоследна за "Жълто-черните" преди началото на сезона, който възпитаниците на Николай Киров започват с домакинство на Левски.

Двата отбора си размениха по един гол още до средата на първата част. Дуде Ндонгала завърши точен шут добра комбинация на "Канарчетата" още в шестата минута, а две по-късно Густаво Афонсо пропусна да удвои като от непосредствена близост стреля в напречната греда.

Юношата на пловдивчани Наско Милев, който сега защитава цветовете на тима от Бистрица, изравни с хубав диагонален удар в 26-ата минута.

Ндонгала от пряк свободен удар и Лъчезар Балтанов с глава пропуснаха да изведат Ботев отново напред преди почивката.

През втората част пловдивчани пропуснаха още няколко добри възможности и в крайна сметка двубоят завърши без победител, като това е и първо равенство за "жълто-черните" в летните проверки, в които тимът на Николай Киров бе безгрешен до момента.

Състав на Ботев: Иван Чворович, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Йордан Минев, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Васил Шопов, Тодор Неделев, Дуде Ндонгала, Густаво Афонсо (Мартин Димитров, Костадин Ничев, Радослав Апостолов, Стивън Петков, Станислав Шопов, Милко Георгиев, Благовест Данчев, Атанас Янков)/БТА