Валери Божинов дебютира с гол за Ботев Враца, но това се оказа недостатъчно за новака в Първа лига, който завърши 1:1 при гостуването на Витоша Бистрица от осмия кръг на българското първенство. Валери Божинов откри резултата в 27-та минута, но Ивайло Лазаров успя да изравни в 37-та минута.

Срещата започна с минута мълчание. Играчите и феновете на стадиона почетоха четиримата футболисти от ОФК Павликени, които намериха смъртта си в ужасяваща катастрофа. Димитър Кушев, Георги Вълчев – Машинката, Генчо Стефанов и Ивелин Иванов загинаха на главния път Плевен – Русе, край Горна Студена.

Първата възможност се откри пред домакините от Витоша Бистрица в 9-та минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Ботев Враца, Даниел Кутев стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Ботев Враца изпусна страхотна възможност в 24-та минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Витоша Бистрица, вратарят Християн Василев излезе, но увисна, топката падна на крака на Спас Георгиев, който не успя да намери опразнената врата и стреля в аут.

Ботев Враца поведе в резултата в 27-та минута. Петър Атанасов и Валери Божинов направиха чудесна комбинация, която бе завършена от централния нападател. Божинов стреля от границата на наказателното поле на Витоша и от ждроп вкара топката във вратата на Християн Василев.

Три минути по-късно Петър Атанасов и Валери Божинов отново комбинираха отлично помежду си. Атанасов пусна чудесен извеждащ пас към Божинов, който стреля, но неточно в аут.

Витоша Бистрица успя да изравни резултата в 37-та минута. Четин Садула подаде към Даниел Кутев, а той пусна перфектен извеждащ пас към Ивайло Лазаров, който остана сам срещу Красимир Костов и не пропусна да вкара.

Витоша Бистрица можеше да направи пълен обрат в мача в 38-та минута. Четин Садула подаде към Петко Цанков, който стреля, но Красимир Костов се намеси решаващо и успя да избие в корнер.

Григор Долапчиев отправи много опасен удар със задна ножица в 39-та минута, но Красимир Костов се намеси акробатично и изби в корнер.

Гол на Григор Долапчиев не бе зачетен правилно заради засада в 39-та минута, след което нападателят неоснователно протестира и получи жълт картон.

Спас Георгиев излезе на отлична позиция в 42-та минута, но се забави с удара, а Тодор Гочев направи страхотен шпагат и изби топката от краката на играча на Ботев Враца.

Спас Георгиев стреля от границата на наказателното поле на Витоша в 54-та минута, но встрани от десния стълб на вратата на Християн Василев.

Валери Божинов отправи слаб удар в 60-та минута и Християн Василев спаси без проблеми.

Витоша Бистрица направи страхотен пропуск в 63-та минута. Иван Вълчанов центрира в наказателното поле на Ботев, където Четин Садула бе оставен непокрит и стреля с глава, но над напречната греда.

Ботев Враца пропусна добра възможност в 66-та минута, когато Йордан Апостолов подаде към Атанас Фиданин, който навлезе в наказателното поле на Витоша и стреля, но слабо и Християн Василев спаси.

В добавеното време на срещата Ботев Враца можеше да отбележи победен гол. Емил Стоев отправи далечен удар, Домовчийски леко отклони топката, но не достатъчно и Християн Василев спаси.

След това равенство Витоша Бистрица е на осмо място с 10 точки, докато Ботев Враца е десети с 8 точки.