Черно море стигна до победа, надвивайки с 1:0 като домакин Витоша Бистрица в мач от седмия кръг в Първа лига. Голът падна след едва 180 секунди игра, след като Мирослав Енчев бе най-съобразителен в наказателното поле на бистричани и отблизо откри резултата.

Черно море бе по-доминантният отбор в хода на двубоя, като налагаше своята игра над гостуващия тим. Витоша Бистрица пък разчиташе на няколко контраатаки, за да вземе нещо от Варна, но силите на футболистите на Росен Кирилов не стигнаха за точка.

По този начин отборът на Черно море се изкачи до 4-ата позиция с актив от 12 точки, докато Витоша остана девети с девет пункта.

Тук, специално за вас, следихме срещата минута по минута.

Срещата можехте да наблюдавате по DIEMA SPORT на живо от 21,00 часа, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA BG.

Илиан Илиев стартира с 4-2-3-1 в мача на "Тича", а атаката на тима бе водена от Радослав Василев. Зад юношата на Славия стояха Аристоте Ндонгала, Георги Илиев и Дани Кики, а вратата бе пазена от Благой Макенджиев.

Росен Кирилов трябваше да започне без Четин Садула, след като играчът е контузен, а отборът стартира с 4-2-3-1.

Черно море стартира ударно мача и още в третата минута поведе на „Тича”. Георги Илиев центрира от свободен удар към Пламен Димов. Бранителят свали към колегата си в отбрана Мирослав Енчев, който стреля точно и откри резултата – 1:0.

Черно море продължи да поддържа темпото в срещата, докато футболистите на Росен Кирилов трудно намираха правилния ритъм за своята игра.

В 17-ата минута Петко Цанков стрела по диагонала от свободен удар, но топката прелетя над напречната греда на Благой Макенджиев. Осем по-късно нападателят на „моряците” Радослав Василев се отскубна от опеката на защитата на бистричани и напредна мощно. Василев стреля, но стражът на Витоша Християн Василев парира удара с една ръка и предотврати втори гол във вратата си.

В 38-ата минута Георги Илиев стреля отблизо, но ударът му спря в тялото на стража на Витоша, след което се получи разбъркване в наказателното поле, но до втори изстрел не се стигна.

В 51-ата минута Аристоте Ндонгала стреля от разстояние с левия крак, но топката прелетя над напречната греда на Макенджиев.

В 57-ата минута Васил Панайотов центрира умело към Георги Илиев и плеймейкърът завърши по прелестен начин, но страничният съдия вдигна засада. На повторенията бе видно, че засада нямаше, но голът не бе зачетен. Малко по-късно отново Георги Илиев стреля с глава, изпреварвайки Анти Рениа, но ударът му мина встрани.

В 83-ата минута Ивайло Лазаров видя по перфектен начин Стефан Христов, а нападателят на Витоша овладя добре и стреля с левия крак, но за негово съжаление топката се отби в десния страничен стълб на Макенджиев.

В добавеното време от съдията Мартин Минчев направи феноменален пропуск. Витоша центрира от свободен удар, но варненци създадоха скоростна контраакция. Васил Панайотов видя вдясно непокритата резерва Минчев, който напредна към вратата на бистричани. Нападателят на варненци тръгна да залъгва вратаря, но не съумя да се справи добре и Християн Василев сграбчи топката.

В следващия кръг Черно море има визита на ЦСКА в София, докато Витоша Бистрица приема Ботев Враца.

Черно море (4-2-3-1): Благой Макенджиев – Мирослав Енчев, Пламен Димов, Илиас Хасани, Юго Жан-Паскал Кононго – Петър Витанов, Васил Панайотов – Аристоте Ндонгала (86' - Георги Божилов), Георги Илиев (69' - Мартин Минчев), Дани Кики (46' - Атанас Зехиров) – Радослав Василев

Треньор: Илиан Илиев

Витоша Бистрица (4-2-3-1) Християн Василев - Ивайло Тодоров, Тодор Гочев, Петко Цанков, Георги Купенов – Лъчезар Котев, Ивайло Лазаров – Наско Милев, Анти Рениа (69' - Румен Гьонов), Стефан Христов - Ивайло Климентов (79' - Георги Амзин)

Треньор: Росен Кирилов

Стадион: "Тича" (Варна)

Съдия: Петър Костадинов (Добрич)