Витоша записа второ поредно реми у дома в Първа лига и след 1:1 срещу Славия постигна нулево равенство със Септември в 25-ия предпоследен кръг от редовния сезон в Първа лига. Крайният резултат не изглеждаше незаслужен с оглед показаното, но със сигурност голяма роля за него изигра и грубата грешка на съдийската бригада. В 41-ата минута Станислав Ставров и екипа му отмениха абсолютно редовен гол на Мартин Тошев заради несъществуваща засада.

Резултатът не нанесе никакви размествания във временното класиране, където Септември е 7-и с 28 точки, а Витоша все така си е на дъното, макар и вече със 7 пункта.

Играч на мача: Валентин Галев

Галев: Беше топло и не стана хубав мач

Костадин Ангелов: Витоша беше по-добрият отбор

Николай Митов: Септември игра много слабо

Срещата стартира в леко тягостно темпо, като зрителите в Бистрица трябваше да чакат изминаването на четвърт час игра за първия точен шут в срещата. Иначе в 10-ата минута гостите от Септември имаха половинчат шанс след грешка на вратаря Християн Василев. Крис Гади демонстрира рязък старт и след това изпрати полувисоко центриране към вратарското поле. Василев беше крайно неубедителен в опита да улови и добре, че Георги Ангелов стигна първи до отскочилата топка.

Десет минути по-късно стражът на домакините пак показа колебания. Той се изстреля мощно напред, за да улови балонно центриране на Иван Тилев. Василев увисна сериозно без никакъв шанс да улови, като имаше късмет зад гърба му да няма съперников футболист.

Буквално в ответната атака капитанът на Витоша Четин Садула излезе на удобна позиция за стрелба. Офанзивният футболист овладя пред дъгата и вдигна поглед, за да се увери къде е вратата. Садула опита нисък шут по диагонала, който не изискваше по-сериозен плонж от Валентин Галев.

В 22-ата минута далеч по-опасна изглеждаше ситуацията, разкрила се пред Стефан Христов. Петко Цанков от почти невъзможна позиция по десния фланг произведе идеално центриране и намери Христов около точката на дузпата. Таранът нанесе странен параболичен изстрел с глава, който остави впечатленията, че можеше да изненада Галев, стига топката да не бе кацнала върху мрежата зад напречната греда.

Четири минути преди почивката дойде и най-дискусионния момент. Борис Галчев изведе Мартин Тошев по перфектен начин през огромния коридор, зейнал в центъра на защитата на Витоша. Централният нападател овладя и напредна, след което разстреля Василев с шут под гредата. Всички играчи на Септември останаха като гръмнати, когато видяха разветия от асистент-съдията Пламен Хинков флаг за засада. Дори в реално време изглеждаше невероятно Тошев да е бил в нередовна позиция, а телевизионните повторения доказаха, че той е с поне крачка пред предпоследния в отбрана за съперника в момента на подаването.

Още на почивката наставникът на гостите Николай Митов потърси офанзивна смяна, като извади опорния си халф Янко Сандански и вкара Ишмаел Байду. Пет минути след началото на второто полувреме Борис Галчев предизвика ново спасяване от стража на Витоша.  Плеймейкърът изпълни по чудесен начин пряк свободен удар, отсъден на 23-24 метра леко по диагонал спрямо вратата. Фалцовият шут на ветерана се канеше да влети в горния десен ъгъл, преди Василев да долети и боксира с две ръце.

Витоша също направи офанзивна промяна с включването на Григор Долапчиев през втората част и секунди след влизането си на терена таранът изтърва кристална възможност. Витоша поде бърза атака отдясно, а Четин Садула стигна границата на наказателното поле и центрира меко към далечната греда. Там Долапчиев изскочи от втора позиция и стреля с глава почти от упор. За негово нещастие изстрелът му обърса външната страна на мрежата зад десния стълб.

Последва един дълъг период, в който почти нищо интересно не се случваше на терена, като се изключат множеството нарушения. Ритъмът на срещата определено се накъса, затова публиката се оживяваше при почти всяка атака, която продължи отвъд централната зона.

В 76-ата минута Витоша организира чудесно нападение на скорост отдясно. Долапчиев съхрани топката и я разпредели към пробиващия Румен Гьонов. Халф-бекът напредна отдясно и интелигентно сви топката към точката на дузпата. Там Четин Садула я посрещна с шут, а Богомил Дяков самоотвержено се хвърли на шпагат, за да предотврати по-сериозни неприятности.

Септември имаше своя заключителен шанс в 82-ата минута, когато друга резерва – Асен Чандъров блесна с меко копване над защитата на Витоша. Скоростта, с която Байду подгони подавнето, беше отлична, ала още по-добре реагира вратарят Василев. Той излезе навреме и скъси дистанцията, с което улесни спасяването си.

В предпоследната минута от редовното време Долапчиев пропиля втория си голям шанс в двубоя. Стефан Христов изработи ситуацията, като се пребори с Виктор Луис на самата аутлиния, а после продължи да пробива с топка в крака по аутлинията. Христов пусна пас по тревата към съиграча си, който чакаше пред вратарското поле и нанесе мощен шут. Точността му изневери и кълбото прелетя на сантиметри над горния ляв ъгъл.

В последния кръг от редовния сезон бистричани гостуват на Берое. Септември от своя стран има да играе домакинство срещу Верея.

ВИТОША – СЕПТЕМВРИ 0:0

Витоша (3-4-2-1): Християн Василев – Георги Ангелов, Николай Христозов, Орлин Старокин – Румен Гьонов, Лъчезар Котев, Кристиян Кочилов, Тодор Гочев (84' - Даниел Пеев) - Петко Цанков (55' - Григор Долапчиев), Четин Садула /к/ - Стефан Христов

Старши треньор: Костадин Ангелов

Септември (4-2-3-1): Валентин Галев – Богомил Дяков /к/, Елтон дош Рейш, Васил Добрев, Виктор Силва – Янко Сандански (46' - Ишмаел Байду), Антони Иванов (60' - Асен Чандъров) – Крис Гади, Борис Галчев, Иван Тилев – Мартин Тошев (60' - Мирослав Будинов)

Старши треньор: Николай Митов

Стадион: „Витоша” (Бистрица)

Главен съдия: Станислав Ставров