ЦСКА се наложи с 3:0 при домакинството на Витоша Бистрица в първия мач от 15-ия кръг на Първа лига. "Червените" постигнаха убедителен успех от цифрово изражение, но не убедиха с представянето си. Мауридес отбеляза две от попаденията в срещата, а Кирил Десподов вкара много красив гол във вратата на съперника.

ЦСКА имаше надмощие през целия двубой, но срещна много сериозни затруднения пред отбелязването на гола. Отборът на Витоша Бистрица бе концентрирал своята игра върху представянето в дефанзивен план.

ЦСКА организира много добра атака в 9-та минута. Николай Бодуров с много хубав пас намери Станислав Манолев в наказателното поле на Витоша, а той стреля от въздуха, но Християн Василев спаси.

В 15-та минута бе вдигната много дискусионна засада на Рубен Пинто.

Али Соу стреля в 17-та минута, топката рикошира и излезе в корнер, в страни от левия стълб на вратата на Християн Василев.

„Червените“ направиха отлична комбинация в 21-та минута, когато Рубен Пинто пусна страхотен извеждащ пас към Али Соу, който излезе сам срещу Християн Василев и стреля, но вратарят на Витоша спаси.

Минута по-късно Кирил Десподов пусна отличен извеждащ пас към Кристиан Малинов, който се опита да прехвърли Християн Василев, но не намери очертанията на вратата на Витоша Бистрица.

На Рубен Пинто бе маркирана нова много спорна засада в 32-та минута.

Станислав Манолев центрира в наказателното поле на Витоша в 41-та минута, където Рубен Пинто стреля с глава, но Християн Василев спаси без проблеми.

Кирил Десподов центрира от корнер в наказателното поле на Витоша в 42-та минута, където Божидар Чорбаджийски стреля с глава, но Християн Василев отново спаси без проблеми.

LAP.bg, Илиан Телкеджиев
22 снимки

ЦСКА организира много добра атака в 47-та минута. Тиаго Родригес подаде към Кирил Десподов, който изведе Али Соу сам срещу Християн Василев, но вратарят на Витоша отново спаси.

Единствената възможност, която се откри пред футболистите на Витоша Бистрица бе в 67-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на ЦСКА, Кристиян Узунов стреля с глава, но над напречната греда в аут.

ЦСКА пропусна нова възможност в 70-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Витоша, Николай Бодуров стреля с глава, но Християн Василев спаси.

Християн Василев излезе неразчетено в 76-та минута, топката попадна на крака на Кирил Десподов, който стреля, но над напречната греда в аут.

Кирил Десподов направи нов пропуск в 78-та минута, а играч на Витоша блокира неговия удар и топката излезе в корнер.

ЦСКА поведе в резултата в 79-та минута. Николай Бодуров стреля, топката рикошира в гърба на Рубен Пинто. След това Мауридес стреля с глава, но защитник на Витоша изчисти пред гол линията. Жеферсон след това сложи топката на главата на Мауридес, който отблизо с глава вкара топката във вратата на Християн Василев. По този начин Мауридес прекъсна головата си суша. Бразилецът нямаше гол от игра от август насам. Освен това последното попадение, което вкара бе преди месец срещу Септември от дузпа.

ЦСКА организира много добра контраатака в 82-та минута. Тиаго Родригес подаде към Едвин Джеси, който стреля, но над напречната греда в аут.

ЦСКА удвои своята преднина в 90-та минута. Кирил Десподов навърза трима футболисти на Витоша, след което излезе сам срещу Християн Василев и вкара с много техничен удар.

ЦСКА вкара трети гол дълбоко в добавеното време на срещата. Едвин Джеси намери с отличен пас Мауридес, който от въздуха вкара топката във вратата на Василев.

ЦСКА записа втора поредна победа в първенството и се изравни с лидера Лудогорец, като двата отбора имат по 35 точки. Витоша Бистрица претърпя пета поредна загуба в Първа лига. Отборът се намира на дванадесето място с 13 точки.

ЦСКА – Витоша Бистрица 3:0

1:0 Мауридес 79'

2:0 Кирил Десподов 90'

3:0 Мауридес 90+3'

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас – 11. Станислав Манолев, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Николай Бодуров, 3. Жеферсон – 15. Кристиян Малинов, 6. Рубен Пинто – 19. Кирил Десподов, 20. Тиаго Родригес, 7. Жоржиньо – 22. Али Соу

Витоша Бистрица: 1. Християн Василев – 18. Петков Цанков, 4. Кристиан Узунов, 24. Георги Купенов, 2. Тодор Гочев – 22. Михаил Милчев, 80. Лъчезар Котев – 88. Ивайло Лазаров, 96. Наско Милев, 14. Четин Садула – 99. Стефан Христов