Септември постигна първа домакинска победа в първенството, след като се наложи с минималното 1:0 срещу Витоша Бистрица на националния стадион „Васил Левски“ в мач от 12-ия кръг на Първа лига. Витоша Бистирца продължава да няма победа от началото на сезона и допусна десета загуба. Победното попадение за Септември отбеляза Мартин Тошев в 63-та минута.

Даниел Пеев нанесе първия точен удар в очертанията на една от двете врати в 9-та минута, но Янко Георгиев внимаваше и спаси.

Септември можеше да поведе в 13-та минута, но Ишмаел Байду не успя да се възползва от грешката на вратаря Християн Василев. Борис Галчев центрира от корнер в наказателното поле на Витоша, след което Василев увисна, но Байду не успя да изпрати топката в опразнената врата.

Две минути по-късно Румен Трифонов центрира в наказателното поле на Витоша, след което Васил Калоянов стреля с глава, но Християн Василев плонжира и изби.

Даниел Пеев пусна отличен извеждащ пас към Стефан Христов в 36-та минута, а той изскочи зад отбраната на Септември, но не успя да овладее топката и тя му бе избита.

В заключителните секунди на първото полувреме Крис Гади преодоля двама футболисти на Витоша, влезе в наказателното поле на гостите и стреля от малък ъгъл, но право в ръцете на Християн Василев.

Септември поведе в резултата в 63-та минута, когато Иван Стоянов центрира в наказателното поле на Витоша, където Йордан Върбанов изпусна Мартин Тошев, който засече топката с глава и я вкара във вратата на Християн Василев.

Даниел Пеев стреля от фаул пет минути по-късно, но Янко Георгиев спаси.

Янко Сандански отправи много хубав удар от фаул в 70-та минута, но Християн Василев се намеси и изби в корнер. Янко Сандански отправи силен далечен удар в 79-та минута, но Християн Василев успя да избие топката в корнер.

Септември успя да задържи аванса си от един гол до края на мача. След този успех Септември събра актив от 10 точки, докато Витоша е с 2.

Септември – Витоша 1:0

1:0 Мартин Тошев 63'

Септември: 21. Янко Георгиев – 6. Елтон Дос Рейс, 25. Иван Стоянов, 15. Васил Добрев, 23. Румен Трифонов – 14. Янко Сандански, 8. Борис Галчев (к) – 19. Крис Гади, 7. Иван Тилев, 20. Ишмаел Байду – 13. Васил Калоянов

Витоша Бистрица: 97. Християн Василев – 18. Петко Цанков, 3. Йордан Върбанов (к), 24. Николай Христозов, 2. Тодор Гочев – 7. Кристиян Кочилов, 88. Ивайло Лазаров – 99. Стефан Христов, 77. Даниел Пеев, 80. Китан Василев – 25. Отофе Пол