Славия победи Витоша Бистрица с 2:1 в двубой от 30-ия кръг на Първа лига, втора осмица, група А. Головете за успеха бяха дело на Ивайло Димитров в 12-ата минута и Галин Иванов в 53-ата минута, а за домакините Орлин Старокин реализира в 83-ата минута. Така и след 30-ия си мач в Първа лига, тимът от Бистрица не успя да се добере до трите точки.

Така след това поражение Витоша изравни рекорда на Черноморец Бургас-София от 30 мача без успех в първенството.

В момента Витоша е последен в група А на втората осмица с едва 9 точки. Славия пък е на първото място в групата с 40 точки.

По-рано днес пък стана ясно, че крайният бранител на Славия Омар Абуд е отстранен и договорът му с „белите” предстои да бъде прекратен по съществуващия законов ред. Президентът на столичани Венцеслав Стефанов мотивира решението си не само с проявените „волности по време на тренировките и официалните мачове”, но и с употребата на „расистки подмятания”.

Вижте анализ на мача Витоша - Славия от предаването "Обзор на кръга" по DIEMA SPORT.