Отборите на Витоша Бистрица и Етър Велико Търново не успяха да се победят и завършиха 1:1. Срещата от 24-ия кръг на Първа лига не излъчи победител, но в същото време Кристиян Кочилов донесе първия гол, макар и от дузпа, за „тигрите” за пролетния дял.

През второто полувреме за „болярите” се разписа Флорент Боджадж.

Отборът на Витоша така и не успя да запише успех срещу Етър, като се има предвид, че това  е единственият тим от сегашния състав на Първа лига, срещу който „болярите” нямат нито една шампионатна загуба.

Балъков призна: Не заслужавахме да победим, дузпа имаше

Росен Кирилов: Момчетата бяха перфектни, съжалявам, че не победихме

Голмайсторът за Витоша: Ние трябва да съжаляваме за точката

Голмайсторът за Витоша грабна приза за Играч на мача с Етър

Витоша беше по-активният отбор преди почивката и създаде по-чистите положения пред вратата на съперника.

26 минути бяха необходими на Витоша, за да поведе в резултата, макар от дузпа.

До отсъждането на 11-метровия наказателен удар се стигна, след като домакините изпълниха корнер отдясно по атаката си. Топката бе центрирана, а Христо Иванов се намеси колебливо. Стражът първоначално улови, но след това изпусна топката. Вратарят се сбори сред купа играчи, за да стигне до топката, а междувременно между него и Георги Купенов се получи контакт. Играчът на домакините падна в пеналта, а съдията посочи бялата точка.

Точен от дузпата беше Кристиян Кочилов за 1:0.

Етър Велико Търново видимо рухна след попадението. Получи се видим спад в играта на тима, въпреки че и домакините не успяха да стигнат втори път до попадението преди почивката.

По тази причина и Красимир Балъков предприе цели две смени на полувремето, като вкара в игра Иван Стоянов и Милчо Ангелов.

Малко след подновяването обаче „тигрите” отново създадоха чудесна възможност за гол. Петко Цанков пусна топката към откъсналия се Стефан Христов,  но ударът му мина в страни от вратата на Етър.

Постепенно „болярите” си върнаха самочувствието и владението на топката. Закономерно се стигна и до изравняването на резултата. В 66-ата минута Георги Сърмов разтегли атаката с балонно подаване към Иван Стоянов към десния фланг, той центрира в наказателното поле, където отблизо Флорент Боджадж вкара за 1:1. Това е пети гол от началото за сезона за нападателя на Етър.

До края на срещата двата тима се опитаха да стигнат до трите точки, за да ги приберат у дома, но в крайна сметка силите не им достигнаха.

След 24 кръга Етър е на 7-о място в класирането с 37 точки, на 3 от заветното 6-о място за влизане в първата шестица. Витоша е на 11-а позиция с 22 пункта.

В следващия кръг Етър приема ЦСКА, докато Витоша гостува на Берое.

ВИТОША – ЕТЪР 1:1

1:0 Кристиян Кочилов /дузпа/ 26'

1:1 Флорент Боджадж 66'

жълти картони: Петко Цанков, Стефан Христов, Християн Василев, Румен Гьонов (Витоша), Милчо Ангелов, Иван Стоянов, Венцислав Василев (Етър ВТ)

стадион: Витоша Бистрица: 1000 зрители

главен съдия: Николай Йорданов (София)

Витоша (Бистрица): Християн Василев, Румен Гьонов, Михаил Милчев, Георги Купенов, Тодор Гочев, Кристиян Кочилов, Георги Амзин (86- Ангел Стоянов), Четин Садула, Петко Цанков, Ивайло Лазаров (90+2- Кристиян Узунов), Стефан Христов (62- Наско Милев)

Етър (Велико Търново): Христо Иванов, Венцислав Василев, Пламен Гълъбов, Крум Стоянов, Здравко Илиев, Велко Батрович (46- Милчо Ангелов), Никола Колев, Георги Сърмов, Даниел Младенов (46- Иван Стоянов), Аласана Мане (77- Румен Руменов), Флорент Боджадж