Гостуващият Витоша Бистрица повали с 2:0 Славия, за да затвърди позитивното си начало от старта на Първа лига. Последните два гола в третия кръг на родното първенство бяха дело на Даниел Кутев, който на два пъти наказа вратата на Славия – в 14-ата и в 43-ата минути. Полузащитникът на бистричани бе на невероятно ниво на „Васил Левски” и дори спечели приза на GONG.BG за играч на мача. Славия от своя страна не показа нищо от това, което зрителите видяха в европейската им кампания през този сезон, като опитите за гол на „белите” срещу Витоша бяха вяли и неумели. „Белите” стартираха много добре сезона, записвайки равенство 1:1 срещу Берое и мощна победа на „Лаута” над Локомотив Пловдив с 4:2.

Срещата можехте да гледате на живо по DIEMA SPORT, както и на дигиталната платформа PLAY DIEMA XTRA BG.

Тук, специално за Вас, следихме срещата минута по минута.

Златомир Загорчич заложи на 4-3-3, като в предни позиции стояха Милчо Ангелов, Галин Иванов и Георги Йомов. Антониос Стергиакис пък брани „бялата” врата.

Росен Кирилов пък избра стартова система 4-2-3-1, като Наско Милев води атаката на „бистришките тигри”, докато Петко Цанков, Радко Мутафчийски, Георги Купенов и Тодор Гочев бе четворката пред вратаря Николай Георгиев.

Славия бе по активен в първите минути на Националния стадион, но в 14-ата Даниел Кутев откри резултата.

Халфът на гостите бе намерен по чудесен начин от Ивайло Лазаров и остана очи в очи срещу Стергиакис, след което безпроблемно прокара покрай гръцкия страж, за да поведе своите напред – 0:1.

В 25-ата минута Славия имаше чудесен шанс да изравни резултата, но удар на Янис Карабельов прелетя над напречната греда на Николай Георгиев.

В 43-ата минута Витоша удвои своя аванс отново чрез Кутев. Наско Милев „сви” една топка в центъра на терена от халфовата линия на Славия и напредна солидно. Милев видя Кутев отляво и му подаде веднага. Халфът на Витоша „пусна” край себе си връхлитащия Станисавлевич и с елегантен удар удвои резултата – 0:2.

Минута след началото на второто полувреме Даниел Кутев можеше да запише своя хеттрик, но гредата помогна на „белите” да не падат тежко след 46 минути игра.

Десет по-късно резервата Момчил Цветанов стреля от воле, но Радко Мутафчийски сложи главата си на пътя на топката, за да не може Славия да намали пасива си.

Второто полувреме бе много по-накъсано, като главният съдия Георги Димитров раздаде десет жълти картона за 45 минути.

Десет минути преди края Славия вкара чрез Галин Иванов, но попадението бе отменено. Цветанов видя Иванов в наказателното поле и му подаде, но халфът на Славия бе в положение на засада и голът бе отменен.

По този начин Витоша се изкачи до четвъртата позиция и вече е с актив от шест точки. Любопитен факт е, че през миналия редовен сезон бистричани записаха осем пункта. Славия от своя страна остава с четири точки и е на седмото място.

Славия (4-3-3): Анониос Стергиакис – Александър Александров, Александър Станисавлевич, Милен Гамаков, Димитър Велковски – Емил Мартинов, Янис Карабельов (79' - Кристиан Пешов), Славчо Шоколаров (51' - Момчил Цветанов) – Галин Иванов, Милчо Ангелов (52' - Цветелин Чунчуков), Георги Йомов.

Треньор: Златомир Загорчич

Витоша (4-2-3-1): Николай Георгиев - Петко Цанков, Радко Мутафчийски, Георги Купенов и Тодор Гочев – Лъчезар Котев, Ивайло Лазаров (86 ' - Кристиан Кочилов) – Стефан Христов (81' - Четин Садула), Георги Амзин, Даниел Кутев (88' - Румен Гьонов) – Наско Милев.

Треньор: Росен Кирилов

Стадион: „Васил Левски” (София)

Съдия: Георги Димитров (София)