Отборът на Витоша Бистрица завърши наравно 2:2 с Борац Баня Лука в третата си контрола на турска земя. Първи до гол стигнаха босненците, които откриха резултата чрез Якупович, който беше точен в 3-ата минута на мача.

С попадения на Лазаров в 38-ата и Купенов две минути по-късно бистричани обаче стигнаха до пълен обрат още преди почивката.

След паузата Данилович възстанови равенството в 57-ата минута и оформи крайния резултат на един от терените в спортен комплекс "Титаник" в Лара, Турция.

Босненският тим изненадващо откри резултата след само 180 секунди игра, когато Демир Якупович завърши хубава атака по дясното крило. Пет минути по-късно Витоша можеше да изравни, след като получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Стефан Христов, който обаче стреля встрани от вратата. В 32-ата минута Георги Купенов пропусна да се разпише, след като от метър-два пред голлинията стреля над вратата.

В 38-ата минута „тигрите“ все пак възстановиха равенството след хубав гол на Ивайло Лазаров, който не остави шанс на босненския страж със силен и плътен удар. Малко след подновяването на играта българският отбор стигна до пълен обрат, след като Купенов не сгреши при втория си опит. Защитникът прати неспасяемо топката с глава след отлично центриране на капитана Четин Садула отляво.

Десетина минути след подновяването на играта бистричани сгрешиха при изнасянето на топката, като Владан Данилович се възползва от пропукването в „зелената“ отбрана и технично прехвърли появилия се като резерва Николай Георгиев за 2:2. До края на срещата Витоша опита да стигне до трети, победен гол, но такъв във вратата на Борац не падна.

Така "тигрите" продължават без победа на турска земя. В първата си контрола момчетата на Росен Кирилов отстъпиха с 1:2 на беларуския Шахтьор (Солигорск), а преди три дни загубиха с 0:1 от руския втородивизионен Факел (Воронеж). Последната контрола в южната ни съседка е на 7 февруари, четвъртък, срещу датския Фредерика.