Витоша Бистрица отстъпи с 1:2 на беларуския Шахтьор (Солигорск) в контролна среща, която се игра в лагера на българския отбор в Сиде (Турция). След като изоставаха с два гола през втората част, момчетата на Росен Кирилов стигнаха само до почетно попадение на Михаил Петров 12 минути преди края.

В първите 15 минути "тигрите" изпуснаха две много добри положения за гол чрез Кутев и Христов. Постепенно и беларусите започнаха да атакуват опасно и така до края на полувремето и двата отбора направиха няколко добри атаки и бяха близо до гол. Витоша обаче продължава да бъде по-опасният в атака, като стражът на Шахтьор спаси страхотни удари на Садула, Цанков и Христов.

Осем минути след началото на втората част Шахтьор поведе с 1:0 благодарение на попадението на Хвачински. Малко след подновяването на играта Долапчиев пропусна да изравни. Половин час преди края на мача в Сиде започна да вали проливен дъжд. И точно в този момент Козлов направи 2:0 за отбора на Шахтьор (Солигорск). Михаил Петров вкара за 1:2 в 78-ата минута и така оформи крайния резултат.

Състав през първо полувреме: Християн Василев, Петко Цанков, Георги Купенов, Кристиян Узунов, Тодор Гочев, Четин Садула, Лъчезар Котев, Ивайло Лазаров, Даниел Кутев, Наско Милев, Стефан Христов
Състав през вторите 45 минути: Николай Георгиев, Юлиян Попев, Милчев, Узунов, Гьонов, Амзин, Кочилов, Стоянов, Михаил Петров, Вълчанов, Долапчиев