Локомотив Сф и Витоша Бистрица завършиха наравно 1:1 в мач от 11-ия кръг на Втора лига. Гостите откриха резултата рано в мача, а Локомотив изравни три минути преди края.

В 10-ата минута Отофе Пол се откъсна от опеката на Горанов и откри резултата в полза на Витоша – 0:1.

Локомотив изнесе играта напред, но не успяваше да създаде изгодни за гол положения. Витоша пък започна да разчита на бързи контри. След корнер пред вратата на бистричани в 39-ата минута Дани Пеев намери топката от въздуха, но я прати над вратата. Хубав удар на Садула в последната минута на първата част не намери за малко вратата на Локомотив.

Веднага след това Християн Василев спаси с плонж удар с глава на Слави Паскалев,което бе най-доброто положение за домакините през първото полувреме.

В 53-ата минута голмайсторът за Витоша Отофе Пол излезе в стрелкова позиция срещу Любенов, но вратарят на Локото отрази с крак удара му.

Нова контра на Витоша в 58-ата минута можеше да доведе до втори гол, но неколцината в зелено се забавиха и защитата на Локомотив се справи.

В 84-ата минута акробатична изява на вратаря на Витоша Василев след удар на Ангелов предотврати изравняването.

В 87-ата минута обаче Локомотив стигна до ремито. Атака отдясно и центриране на Калоян Ангелов намери Димитър Георгиев  и той порази вратата на Витоша за 1:1. В третата добавена минута Локо Сф можеше да измъкне и победата, но ударът на Калоян Ангелов бе избит от вратаря в корнер.

Витоша има 19 точки, а Локо Сф е с 11 в класирането.

ЛОКО СФ – ВИТОША 1:1

0:1 Отофе Пол 10, 1:1 Димитър Георгиев 87

ЛОКО СФ: Александър Любенов, Анестис Хадзилиадис, Емил Виячки, Александър Горанов, Слави Паскалев, Йордан Ризов, Владислав Мисяк /70-Калоян Ангелов/, Богомил Христов, Златко Бонев /46-Калоян Бонев/, Димитър Георгиев, Даниел Пеев /Резерви: Цветомир Витков, Вилиян Комитски, Калоян Бонев, Кристиан Николов, Калоян Ангелов, Александър Григоров, Борис Мидилев/ Старши треньор – Ангел Колев

ВИТОША: Християн Василев,Велизар Андонов, Ивайло Лазаров /72-Лъчезар Котев/, Китан Василев, Кристиан Узунов, Кристиян Кочилов, Михаил Петров /58-Георги Амзин/, Николай Христозов, Отофе Пол /89-Емил Колев/, Румен Гьонов, Четин Садула /Резерви: Николай Радев, Ангел Стоянов, Борис Тютюков, Венцислав Бонев, Георги Амзин, Емил Колев, Лъчезар Котев/ Старши треньор – Костадин Ангелов

СЪДИЯ: Станимир Тренчев

СТАДИОН „ЛОКОМОТИВ“: 600 зрители