Отборът на Янтра 2019 Габрово  се наложи с 2:1 над Витоша Бистрица на своя стадион "Христо Ботев" в мач от третия кръг във Втора лига. Това бе втори пореден успех за габровци пред своя публика, след като на старта в сезона победиха Кариана Едрен с 1:0.

В герои за тима се превърнаха двамата братя Пламен и Християн Кожухаров, които се разписаха в 51-ата и 88-ата минута.

Като цяло домакините стояха по-добре на терена през целия двубой, като още в 5-ата минута техен красив гол със задна ножица на Искрен Писаров бе отменен заради засада. Първото полувреме завърши без попадения.

През втората част Янтра обаче успя да стигне до трите точки. Пламен Кожухаров откри резултата с глава от няколко метра в 51-ата минута, вкарвайки втория си пореден гол в шампионата.

Две минути преди края на редовното време, след бърза контраатака, братът на Пламен - Християн Кожухаров беше точен за 2:0.

В добавеното време на срещата обаче невероятна грешка на вратаря на Янтра - Иван Гошев даде надеждата на Витоша, след като стражът допусна топката да попадне в мрежата му от около 40 метра след опит за центриране на Марио Дилчовски.

За повече обаче нямаше време и срещата завърши при този резултат. По този начин домакините вече имат шест точки, докато отборът на Асен Букарев остана с една точка от два мача.

ЯНТРА 2019 ГАБРОВО - ВИТОША БИСТРИЦА 2:1

1:0 Пламен Кожухаров 51'

2:0 Християн Кожухаров 88'

2:1 Марио Дилчовски 91'